IKEA gentager succesen og inviterer til loppemarked – salget af stadepladser er startet

Spread the love
IKEA gentager succesen og inviterer til loppemarked – salget af stadepladser er startet
IKEA Loppemarked (Foto: IKEA)

Søndag den 23. august 2026 inviterer IKEA kunder over hele landet til et hyggeligt loppemarked foran de lokale varehuse. Salget af stadepladser er allerede i gang, så alle, der har lyst til at sælge ud af gemmerne, kan sikre sig en plads.

Loppemarkedet er en fantastisk mulighed for at rydde op derhjemme og sælge alt fra legetøj, bøger og børnetøj til boligtilbehør, tøj og spil. Dagen vil også være fyldt med gode oplevelser, fællesskab og jagten på unikke loppefund.

En stadeplads koster 150 kr., og hele beløbet går ubeskåret til velgørenhed i lokalområderne. Stadepladser kan bookes via IKEAs bookingsystem for IKEA Family medlemmer.

IKEA lægger op til en hyggelig dag med loppeglæde, gode fund og aktiviteter for både store og små. Alle stadeholdere vil blive budt på kaffe og en kanelsnegl som tak for deres deltagelse.

Fakta om loppemarkedet

  • Dato: Søndag den 23. august 2026
  • Tid: Kl. 10.00 – 15.00
  • Tilmelding: Via IKEA.dk (kun for IKEA Family medlemmer)
  • Pris: 150 kr. pr. stadeplads (doneres til velgørenhed)
  • Én stadeplads svarer til én parkeringsplads

Så kom og vær med til en dag fyldt med loppefund og fællesskab!

Dato: Søndag den 23. august 2026
Tid: Kl. 10.00 – 15.00
Sted: Din lokale IKEA