Cirkusrevyen har valgt at anerkende de mange frivillige ildsjæle i Lyngby-Taarbæk ved at udlodde 60 gratis billetter til en forestilling søndag den 28. juni kl. 15.00.
Mads Grimstad, chef for kommerciel og kreativ udvikling i Cirkusrevyen, har givet denne mulighed til frivillige fra foreninger og grupper under Frivilligcenter Lyngby-Taarbæk. Det er en kærkommen anerkendelse af de mange, der dagligt bidrager til lokalsamfundet som lektiecaféfrivillige, teaterbedster, ungementorer og mange andre.
“Tak fordi I gennem jeres frivillige bidrag er med til at styrke sammenhængskraften lokalt,” siger Charlotte Poort, centerleder i Frivilligcenteret.
De 60 heldige frivillige får mulighed for at fejre sæsonafslutningen med latter og klapsalver i Cirkusrevyen på Dyrehavsbakken. For at sikre sig en billet, opfordres de til hurtigt at kontakte deres bestyrelsesmedlemmer og andre frivillige i deres forening for at booke en gratis billet. Det gøres via den grønne bjælke på Frivilligcentrets hjemmeside, hvor man skal indtaste navn, mobilnummer, e-mail og forening.
Billetterne kan kun bestilles online, og Charlotte Poort vil stå klar ved indgangen til Cirkusrevyen den 28. juni fra kl. 14.00 for at udlevere billetterne. Det er vigtigt, at navn og billetter stemmer overens af sikkerhedsmæssige årsager.
Vi ser frem til en festlig eftermiddag og ønsker alle frivillige en glædelig midsommer!




